RSS
 

Jesien nasza łaskawa

21 lis

Oj, łaskawa nasza tegoroczna jesień. Myślę o tym teraz, gdy siedzę w ciepłym domu i odpoczywam pełna wspomnień ze spotkań w Sulejówku i Otwocku. Napotkałam podczas nich tylu życzliwych i dobrych ludzi, że czasem myślę, że tylko z takich składa się świat.

Przyjechał do mnie Marek, potem dojechała Marta, a z domu piechotą do otwockiej biblioteki dotarli Magda i Kuba. Magda to tak naprawdę Magdalena Kordel, moja koleżanka pisarka. Dobrze jest mieć przy sobie dobrych ludzi.

Wróciłam dziś i już myślę o wyjeździe w poniedziałek. Będę w Miedzichowie, .

We wtorek zaś w Kępnie, to już blisko Wrocławia. I na tym kończę swoje jesienne podróże. Były wspaniałe i pełne ciepła. Byłam podczas nich taka  z Wami szczęśliwa. Dziękuję!

Pani Agnieszka pyta mnie w liście, jaka będzie w tym roku zima. Patrząc na spokój drzew, chmurność nieba i zachowanie zwierząt myślę, że będzie dość łagodna. :) to moje zdanie. Ach! I pod moim dębem na wsi było w tym roku mało żołędzi.

 
Komentarze (6)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Tags: ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~M.A.

  22 listopada 2014 o 03:57

  Ludzie sa dobrzy, kiedy pobudzic ich lepsza strone natury…Wystarczy wlasciwej wielkosci impuls.
  Osobowosc Autorki potrafi byc impulsem:)
  Jesien i nadchodzaca zima. To ja bym chcial, zeby Autorka sie nie mylila co do zimy…biel sniegu jest piekna, lecz gdy czlowiek musi sie przywiazac do sniegowej lopaty na dlugie tygodnie, to juz tej bieli i piekna nie dostrzega… A jak juz zaczyna ,do tej sniegowej lopaty, czule przemawiac, to znak, ze tej zimy jest ciut za duzo….

   
  • autor

   23 listopada 2014 o 14:05

   Dziękuję za dobre słowo. Niech więc dobro wraca

    
 2. ~Norbert

  22 listopada 2014 o 22:30

  coś czuje że zima w tym roku mało śnieżna, przynajmniej w centrum Polski będzie :)

   
  • autor

   23 listopada 2014 o 14:05

   no to chyba nasze prognozy się sprawdzą :)

    
 3. ~Mr Kocur

  26 listopada 2014 o 22:05

  mnie się taka jesień bardzo podoba, jak do tej pory tylko 2 razy temperatura zbliżyła się do zera :) ja tak chce do świąt

   
 4. ~Sprężynka

  2 grudnia 2014 o 19:49

  Dobre ludzie nie śpią ;) W jednej chwili ciemność potrafi rozproszyć światłość uśmiechu. A co do zimy… Babcia mawiała, że szyszki na świerkach. Czubek zasiany – końcówka będzie ostra, środek, wiadomo, dół – początek. Jakoś tak, góra z dołem mi się zawsze myliła.